Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 81 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Podepsaná dohoda mezi EULEXEM a Ministerstvem vnitra Srbské republiky Email

Středa, 16 září 2009

Bělehrad - Mise Evropské unie na Kosovu a v Metochii (EULEX) uzavřela v sobotu 12.9.2009 dohodu o spolupráci s Ministerstvem vnitra Srbské republiky (MVSR), tiskové agentuře Tanjug to oznámil vedoucí informační kanceláře EULEXu Kristof Lamfalusi. Ministerstvo vnitra Srbské republiky již dříve  podepsalo dohodu, uvádí kancelář EULEXu a zdůrazňuje, že tato vstoupí v platnost za osm dní od sobotního podpisu dokumentu EULEXEm . Na  MVSR agentuře Tanjug řekli, že oficiálně zatím žádný  dopis z EULEXu neobdrželi a že po vzájemném doručení písemností bude dohoda podepsána.  MVSR připomenulo, že již dříve bylo oznamováno, že text dohody o vzájemné spolupráci byl odsouhlasen jednou i druhou stranou.

Celý článek...
 
Další dva objekty SPC na Kosmetu bez elektřiny Email

Pondělí, 14. září 2009
Gračanica - Eparchie raško-prizrenská dnes oznámila, že ještě dva objekty Srbské pravoslavné církve zůstaly bez elektřiny.
Kosovská elektroenergetická korporace vypnula proud klášteru Svatých Archandělů u Prizrenu a v objektech hlavního kostela Sv.Djodrje v Prizrenu, kde od poloviny července žije arcikněz Mihailo.

 
UNMIK z Kosova neodchází Email

Sobota, 12. září 2009

Priština - UNMIK dosáhl své stability a jeho rozpočet a počet příslušníků se již nebude snižovat. Tato statutárně neutrální mise má plnou podporu všech států členství Rady bezpečnosti Spojených národů a jsem si jistý, že na Kosovu zůstaneme, přestože vláda v Prištině požaduje náš odchod, řekl šéf Mise OSN na Kosovu, italský diplomat Lamberto Zanier.

Celý článek...
 
Srbské kláštery na Kosovu jsou bez elektřiny Email

Čtvrtek 10. září 2009

Kosovska Mitrovica - Klášterům srbské pravoslavné církve v Peći, Gračanici a Deviči, nebude zapojena elektřina dokud nepodepíší smlouvy s Kosovskou elektroenergetickou korporací (KEK). Jejich stávající dluh bude zmražen, ale ne odepsán. Toto pro deník Politika řekla Suljmije Kikaová, mluvčí KEK s tím, že kláštery  jsou povinny uhradit dluh za spotřebovanou elektřinu za minulých deset let.

Celý článek...
 
Hekři napadli internetové stránky Eulexu Email
Sobota, 5.září 2009

Priština - Neznámí hekři vydali na stránkách mise EU na Kosovu zprávu o tom, že nedovolí návrat Kosova pod srbskou správu.
Zpráva zněla: "Nemůžete prodat naši zemi Srbsku...tak jako jsme vám řekli Vítejte, můžeme vám také říci i Nashledanou".

Celý článek...
 
Čtyři osoby zatčené v Prizrenu předvedeny před soud Email

Pátek,4. září 2009
Čtveřice Albánců zatčená v pátek 28.srpna 2009 v Prizrenu, obviněná z nelegálního držení zbraní a způsobování obecného ohrožení, byla předvedena před vyšetřujícího soudce, oznámil mluvčí Kosovské policejní služby (KPS) Arber Beka. Pro Tanjug dále uvedl, že jeden ze zatčených je občanem USA a policie při zatýkání našla dva kalašnikovy, loveckou pušku, karabinu, pistoli, pět ručních granátů, vzduchovku a 235 kusů munice různého druhu. Zatčeným byla nařízena vazba v délce 48 hodin a po jejím uplynutí budou pravděpodobně zavřeni do vězení na 30 dní.

Celý článek...
 
FHP:Ještě 557 nezvěstných Srbů a nealbánců z Kosova Email

Čtvrtek, 3. září 2009

Bělehrad -  Fond humanitárního práva  představil v neděli, u příležitosti Mezinárodního dne zmizelých, výsledky sčítání zabitých a zmizelých Srbů a nealbánců na Kosovu. Podle tohoto seznamu není známý osud ještě 557 osob.

Celý článek...
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL