Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 658 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Virtuální válka na Kosovu 2012 Email

Středa, 28.říjen 2009
Na Kosovu je mír, píše se rok 2012. Jednoho rána za svítání však albánská gerila napadá síly OSN. Na pomoc jim přispěchá Armáda Srbska, kterou protistrana zatlačí k ústupu. Následuje pokus o obranu Preševa, poté obrněné jednotky osvobozují Gnjilane a Prištinu. Nakonec se odehrají velké bitvy na území Metohije.

Ne, nejedná se o jakési proroctví nebo o předpověď vývoje událostí nějakého znalce politické situace, nýbrž o "Svítání na Kosovu" (Kosovo Sunrise), počítačové hře, ve které bylo jihosrbské území zvoleno za válečné území.
Jejím autorem je Aleksandar Djokić, mladý muž, který si prošel cestu od života na volné noze až po vysoké postavení v hamburském studiu La Plata. Celou hru vytvořil úplně sám, pouze s pomocí vojenského filmového centra "Zastav film" a samotného studia La Plata při dokončovacích pracích.

Jak vznikl nápad k tomuto scénáři?
"Často dostávám otázku, proč ve hře albánská gerila napadá právě vojenské jednotky OSN....Při analýze některých událostí jsem došel k závěru, že konflikt by měl začít právě takto", vysvětlil autor a dodal, že srbská armáda byla ve všech doposud vydaných videohrách vždy představována v negativním kontextu.
"V této hře se armáda Srbska zapojuje do konfliktu, aby bránila integritu Republiky Srbsko. Nechtěl jsem srbskou armádu představit jako toho, kdo první stahuje zbraně, protože v naší historii musela armáda svou zemi především bránit a ne někoho dalšího napadat. Moje hra není politicky zabarvena, což dokazuje i skutečnost, že musela projít složitým a přísným systémem kontroly v Německu.

Názory na hru se však různí. Podporu dostala nejen od Srbska, ale i Německa, Rakouska, Velké Británie a USA. Současně se přihlásili i ti, kteří jsou nespokojeni. Nesouhlas, pohrdání a dokonce i otevřené výhrůžky smrtí se dostavily ze strany albánské hráčské veřejnosti. Mnozí tuto hru spojují s válkou na Kosovu v 90.letech, což je ale zcela chybné. Jde o zcela neutrální hru, která nabízí moderní způsob vedení bojů, kdy vítězství spočívá v taktice a orientaci, ale ne v tom, na které straně zákopu se nacházíte. Právě neutralita byla jedna z podmínek, která musela být splněna, aby hra mohla být vydána."

Ředitel studia La Plata Erik Racman dal svůj souhlas s komerčním vydáním "Svítání na Kosovu" pod dvěma podmínkami. První bylo stanovení přesného data vydání a druhou podmínkou bylo, že hra musí projít všemi testy a prověrkami. Dokončena byla za 14 měsíců a to, co autora velmi potěšilo, bylo zcela bezproblémové vydání i přesto, že se jedná o kontroverzní téma. "Svítání na Kosovu" se tak podle jeho slov stalo pokračováním známého "Blitzkriegu".

Po svém uvedení na trh Evropské unie byla první série rozprodána za pouhých 52 hodin, takže se v současnosti může koupit pouze přes internet. Brzy se však v prodejnách objeví znovu, a to v balíčku "Wartime-Blitzkrieg Tactics".
"Stanula tak, k mé velké radosti, v jedné řadě s dalšími slavnými tituly světových dizajnérů. Taktéž vyvíjíme snahu, aby hra vyšla i v srbštině, což však zatím komplikuje použití cyrilice, ale věřím, že i tento problém se nám podaří vyřešit a hra bude moci být distribuována i v Srbsku", vysvětlil Djokić a trochu smutně dodal, že je bohužel pouliční prodejci pravděpodobně předběhnou.