Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 132 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Srbové navštívili poprvé po deseti letech hřbitov ve Vučitrnu Email

Pondělí, 3. srpen 2009
U příležitosti svátku Sv.Iliji navštívilo několik stovek Srbů, kteří do války na Kosovu žili ve Vučitrnu, pravoslavný kostel a hřbitov v tomto městě. Pro většinu z nich to byla vůbec první návštěva Vučitrnu od doby, kdy odtud byli vyhnáni v roce 1999.
Svůj hřbitov tu zanechali neporušený, ale dnes tu nenašli jediný hrob na svém místě, některé památníky zcela zmizely. Na tomto pravoslavném hřbitově se nachází více než 200 hrobů, ve kterých jsou pochovány celé rodiny. Jejich památníky byly ničeny celá léta, nejvíce však v březnu r.2004.

Tehdy byl Albánci znesvěcen a vypálen i Kostel Sv. Iliji z 19.stol., který je dnes obnoven jen zvenku, vnitřek chrámu a zvonice byly pouze očištěny. Tyto práce zajistily kosovské instituce. Ještě před dvěma měsíci byl však celý hřbitov zarostlý plevelem a křovím.
Po návštěvě hřbitova byla vykonána mše a poté místní duchovní rozkrojil sváteční koláč. Shromáždění Srbů ve Vučitrnu zabezpečovali příslušníci kosovské policie. V jeho průběhu byla slyšet střelba ze zbraní. Kosovská policie k tomu uvedla, že se střílelo do vzduchu na svatbě Albánců v blízkosti kostela.