Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 357 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rozhovory s Albánci po rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora Email


Srbsko proti nezávislosti Kosova a Metohie bude bojovat diplomatickými a právními prostředky a rozhovory s Albánci jsou možné  po rozhodnutí Mezinárodního soudního dvoru, řekl prezident Republiky Srbsko Boris Tadić.

„Srbsko nikdy neuzná nezávislost Kosova, bude proti ní bojovat diplomatickými a právními prostředky, bez vyvolávání válečních konfliktů. Po rozhodnutí Mezinárodního soudního dvoru jsou možné rozhovory s kosovskými Albánci s cílem dosáhnout kompromisního řešení,“ vyjádřil se srbský prezident Boris Tadić v rozhovoru pro francouzskou televizi France 24.

V rozhovoru, který byl odvysílán minulý týden během jeho dvoudenní státní návštěvy Francie, prezident Tadić řekl, že Srbsko tvoří základní kámen stability v jihovýchodní Evropě a že by vstup Srbska do EU stabilizoval region.

„Očekáváme, že nejdéle do roku 2011 Mezinárodní soudní dvůr vydá konečné rozhodnutí o legalitě jednostranně vyhlášené nezávislosti Kosova a  poté budeme připravenější vzájemně jednat a dosáhnout kompromisního řešení,“ vzkázal Tadić.

Prezident Tadić zdůraznil, že „není přijatelné, aby jeden národ nebo stát dostal všechno a aby  druhá strana ztratila všechno.“ „Toto není dlouhodobě udržitelné řešení a takové řešení by představovalo nebezpečný precedens pro celý svět," zdůraznil srbský prezident.

Zdůrazňujíc, že Kosovo a Metohie představují prazáklady Srbska jako státu, Boris Tadić poukázal na to, že dvě třetiny srbského obyvatelstva z Kosova toto území opustily, teď žijí v centrálním Srbsku a tito lidé se chtějí vrátit do svých domů. „Kulturní dědictví Srbska se nachází na Kosovu. Když jsem navštěvoval srbské kláštery v Kosovu, viděl jsem, že se  nacházejí ve špatném stavu  a přitom mnohé z nich jsou na seznamu chráněných objektů UNESCO, což ukazuje, že to není jen srbské kulturní dědictví, ale i světové. I z tohoto důvodu bráníme své legitimní národní zájmy,“ zdůraznil srbský prezident.

 

Zpracoval a připravil Zoran Lešević