Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 133 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovská Ústřední univerzitní klinika: v Kosovu se tuberkulóza šíří nejrychleji v Evropě Tisk Email

PRIŠTINA - Tuberkulóza se na Kosmetu šíří mnohem rychleji, než v kterékoli jiné evropské zemi, upozornil specialista na plicní choroby z kosovské Ústřední univerzitní kliniky Skender Bakaj.
Na stránkách "Balkánská síť investigativní žurnalistiky" uvedl, že každý rok počet nakažených tuberkulózou na Kosovu narůstá o 1000 případů, což je podle něj počet, který začíná přerůstat v epidemii. Tato skutečnost potvrzuje, že Národní program proti tuberkulóze nefunguje.

Bakaj v této souvislosti dodal, že významnou roli v počtu nakažených hraje nedostatek lůžek v nemocnicích, kvůli čemuž odcházejí někteří pacienti do domácího léčení, kde riziku nakažení vystavují ostatní členy domácností.
Ředitelka Národního programu proti tuberkulóze Rukije Mehmetiová přiznala, že nemocnice nejsou dobře vybaveny pro léčbu této nemoci, kterou vyvolává bakterie micobakterium tuberkulosis.
"Celkově vzato, podmínky pro léčbu tuberkulózy na Kosovu jsou velmi špatné. V současné době máme na klinice pouze 40 lůžek, co není dostatečné", udává Mehmetiová.
Bakaj ale mezitím vznesl obvinění proti Mehmetiové, ve kterém uvádí, že miliony eur určených na rozvoj programu léčby tuberkulózy, byly zneužity k osobním potřebám a užitku soukromých osob.
Kosovská policie již dříve potvrdila existenci tohoto obvinění proti Mehmetiové, ale vyšetřování bylo pro nedostatek důkazů pozastaveno.