Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 184 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Srbové nemohou do Džakovice na Velký pátek Tisk Email

Čtvrtek, 17. dubna 2014Rozhodnutím prištinských orgánů nebylo vysídleným Srbům z Džakovice umožneno, aby zítra na Velký pátek nebyli ve svém rodném městě. Prohlásil to zástupce vysídlených Džokica Stanojević.

"Srbové z území Džakovice jsou rozhořčeni prištinskými institucemi, EULEXem a KFORem, které nejsou schopny zajistit bezpečnost pro 120 Srbů, kteří řádně podali žádosti, aby mohli na Velký pátek pobýt ve svém městě," řekl předseda sdružení občanů Džakovice Džokica Stanojević.

Agentuře Tanjug řekl, že to není žádný způsob řešení problémů na Kosovu, a především v Džakovici, odkud bylo vyhnáno 12.000 Srbů.

Stanojević připomenul, že vyhnaní Srbové byli zbaveni svého majetek a všech svých práv. Poslední věc, kterou můžete vzít, jak řekl Stanojević, je právo na vyznání.

Připomněl také, že vysídleným Srbům z tohoto města bylo zakázáno, aby byli v Džakovici na Štědrý den a Zadušnice.

"Teď byl podniknut poslední útok na lidskou důstojnost Srbů původem z Džakovica - zákaz, abychom mohli být na Velký pátek ve svém rodném městě, kde jsme žili a pracovali, a kde máme svůj majetek," řekl Stanojević.

Požádal o pomoc nevládní organizace obhajující práva vysídlených, a zdůraznil, že "Srbům nemůže nikdo vzít právo na život v Džakovici a právo na majetek a náboženství."

- - - -

Zdroj: http://www.radiokim.net/

překlad vh