Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 372 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Nenávistné graffiti na kostele v Džakovici Tisk Email

Neděle, 2. března 2014Představený kláštera Visoki Dečani otec Sava Janjić vznesl protest proti nenávistným protisrbským nápisům na pravoslavném kostele v Džakovici.

„Srbská pravoslavná církev důrazně odsuzuje šíření etnické a náboženské nenávisti proti srbským a pravoslavným památkám v Džakovici“, napsal otec Sava.


Kancelář pro Kosovo a Metochii: Potrestat pachatele, zastavit fanatismus

Kancelář pro Kosovo a Metochii odsoudila znesvěcení pravoslavného kostela v Džakovici, na kterém se 28.2.2014 objevila antisrbská graffiti a vyzvala mezinárodní společenství, aby jednalo, aby se konečně zastavila nenávist vůči Srbům.

Kancelář v tiskové zprávě uvádí, že varovala a upozorňovala, že každý zločin, který zůstane bez trestu vede k novým zločinům, a že šíření etnické a náboženské nenávisti je jen pokračováním událostí, které se odehrály v Džakovici o pravoslavných Vánoce a na pravoslavné Dušičky.

"Absence veřejného odsouzení lynče, kterému byli Srbové vystaveni 7. ledna 2014, a zákaz navštívit pravoslavný hřbitov v Džakovici o letošních Velikonocích, kdy ani jedna z těchto událostí, stejně jako všechny ostatní trestné činy spáchané proti Srbům v provincii, ze kterých nikdo nebyl ani obviněn ani odsouzen, došly až k těmto zlověstným vzkazům, které byly napsány na džakovický kostel,“ uvádí se v prohlášení.

Kancelář pro KaM od příslušných orgánů a mezinárodního společenství požaduje, aby se snažily "brát poselství nenávisti vážně a přijaly rozhodná opatření" s cílem nalézt viníky, protože jen tak může být náboženská a národnostní nesnášenlivosti odklizena z cesty.

 - - - - -

 Zdroj: http://www.radiokim.net/   překlad vd

Poznámka redakce: v kostele v Džakovic , obehnaném vysokou zdí a nepřetržitě hlídaném příslušníky policie, přebývají jen tři staré srbské ženy – dvě jeptišky a jejich hospodyně. V celé Džakovici z původních 12 000 nezůstal ani jeden Srb, Rom či Žid. Jejich byty usurpují Albánci, někteří z nich přišli na Kosovo až po válce z Albánie. Mise EULEX ani mise UNMIK nejsou schopny nastolit právo a pořádek a vynutit vrácení usurpovaného majetku původním právoplatným majitelům. Nápis na zdi (viz foto) vyhrožuje jeptiškám a ostatním Srbům smrtí.