Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 275 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Vystěhovalí Srbové se rozhodli do Džakovice nejet Tisk Email

Středa, 26. února 2014Přibližně 120 vystěhovalých Srbů se rozhodlo vzdát návštěvy pravoslavného hřbitova v Džakovici a kláštera Nanebevstoupení přesvaté Bohorodice, neboť kosovská policie, KFOR a EULEX jim nemohli zaručit bezpečnost.

Srbové se tak rozhodli po tradiční účasti na liturgii k náboženskému svátku Dušičky (pravoslavní je slaví 22.2. - p.p.), konané v klášteře Visoki Dečani.

„V klášteře jsme znovu mluvili s kosovskou policií a požádali, aby nám bylo

umožněno navštívit hroby svých nejbližších, ale bylo nám řečeno, že jestli tam chceme jet, tak musíme na vlastní zodpovědnost. Proto jsme se rozhodli odjezd do Džakovice vynechat,“ řekl pro agenturu Beta předseda Sdružení Džakovčanů Džokica Stojanović.

Uvedl, že vystěhovalí Srbové nemají žádná práva a zdůraznil, že v Bruselu nelze nic domluvit, dokud se tato situace nezmění.

V současnosti žijí v obnoveném srbském klášteře Nanebevstoupení přesvaté Bohorodice v Džakovici pouze čtyři stařeny – mnišky a poslušnice. Před válkou, jak uvádějí vystěhovalci, žilo v tomto městě kolem 12 000 Srbů.

Úřad pro Kosovo a Metochii odsoudil rozhodnutí kosovské policie a prištinských institucí, zakázat vystěhovalým Srbů odjezd do Džakovice a vyzval mezinárodní společenství, aby reagovalo a vytvořilo podmínky k volnému a bezpečnému pohybu Srbů na Kosovu a Metochii.

- - - - - -

Zdroj: http://www.radiokim.net/

překlad no