Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 376 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Rakić vyhrál volby v severní Kosovské Mitrovici Tisk Email

Pondělí, 24. února 2014Srbská občanská iniciativa (GIS) vyhlásila vítězství Gorana Rakiće - svého kandidáta na starostu Severní Mitrovice.

Podle GIS získal Rakić 2707 hlasů, což je o 271 hlasů více než výsledek všech tří zbývajících kandidátů dohromady. Další kandidáti obdrželi celkem 2436 hlasů. Toto číslo nezahrnuje 651 podmínečných hlasů.

Rakić řekl, že jeho prvním úkolem bude, aby Oliver Ivanović a všichni další zatčení byli propuštěni a mohli se obhajovat na svobodě. Dodal také, že obdržel požadavek na vytvoření Sdružení srbských obcí.

Rakić poděkoval svým voličům a občanům Mitrovici za jejich podporu, stejně jako první místopředseda vlády Srbska Aleksandar Vučić a ministr bez portfeje odpovědný za Kosovo a Metochii Alexander Vulin.

Všechny volební místnosti byly uzavřeny včas, nedošlo k žádným nesrovnalostem. Volební den proběhl v pořádku. Občané se důstojně rozloučili s volbami - prohlásil dnes v noci mluvčí GIS Aleksandar Spirić.

Oznámil, že k volbám přišlo 5.854 voličů, což je (jen! p.p.) 20,63 % voličů.

Ve štábu „GIS SDP - Olier Ivanović“ bylo oznámeno, že podle předběžných výsledků vyhrála „GI Srbská“ a její kandidát Goran Rakić.

„Jsme připraveni spolupracovat. Očekáváme, že se splní to, co bylo slíbeno občanům, kteří mu dali důvěru“, řekla místopředsedkyně iniciativy Ksenija Božović.

V „GI SDP – Oliver Ivanović“ prohlásili, že jejich volební výsledky utrpěly tím, že jejich vůdce je ve vězení. Dále uvedli, že jejich volební příznivci se účastnili voleb a dodali, že občané podlehli nátlaku.

- - - -

Zdroj: http://pressonline.rs/

překlad vd