Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 105 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
V Bijeljině se konala shromáždění a protishromáždění: "Bijeljina je Srbsko, nikdy Federace" Tisk Email

Neděle, 9. února 2014Bijeljina (hlavní město Republiky Srbské – pozn. Překlad.) - Na Městském náměstí v Bijeljina se dnes konali současně dva protesty - sto lidí na jedné straně skandovalo "Zloději!" a byli solidární s protesty ve Federaci. Ve druhé skupině na rozdíl od první demonstranti drželi srbské vlajky a skandovali "Žádné protesty v Republice Srbské" a "Bijeljina je Srbsko, nikdy Federace". Oznámila to stanice RTRS (Rozhlas a televize Republiky Srbské).

Jednohodinová shromáždění dvou protikladných skupin asi po sto lidech, převážně mladých, byla tichá. Policie odvedla mladého muže, který se pokusil zaútočit na druhou skupinu.

Organizátoři protestu, s několika vykřičníky "Zloději, zloději!" nepředložili žádné požadavky ani neměli žádné transparenty z kterých by se daly vyčíst důvody jejich protestu.

Na protidemonstraci byli mladí lidé ovinuti srbskými vlajkami a jasně vyjádřili svůj názor, "Žádné protesty v Republice Srbské" a "Ne šíření požáru z Federace do Republiky Srbské (RS)".

Obě skupiny byly odděleny pouze ulicí a řadou silných policejních jednotek bez ochranných pomůcek.

Skupina "Žádné protesty v Srbské" vyzývala k rozumu, aby se nepokoje z Federace Bosny a Hercegoviny nepřenesly do Republiky Srbské.

"Nechceme, aby se oheň z Federace rozšířit na naši Republiku Srbskou," řekl novinářům vedoucí skupiny Aleksander Babić, zatímco masy za ním, zdobené srbskými vlajkami, skandovali jméno generála Ratka Mladiće.

Babić řekl, že v Bijeljině prostřednictvím sociálních sítí ohlásili třikrát protesty, a že protidemonstrace byla zorganizována spontánně, aby bránili zemi, kterou, jak řekl, vytvořili jejich srbští otcové.

Na ulici byly silné policejní jednotky, která oddělovaly dvě skupiny občanů. Shromáždil se i velký počet zvědavců. Incidenty nebyly zaznamenány.

Mezi občany nepřišel nikdo z představitelů města. Ráno došlo k setkání zástupců všech politických stran v Bijeljině, který vyzval členy všech stran, aby upustily od shromažďování na ulici.

V Bijeljina je u moci Srbská demokratická strana (SDS), která je v RS nejsilnější opoziční stranou.

 

- - - -

 

Zdroj: http://www.nspm.rs/ překlad vh