Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 92 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Jaroslav Foldyna – poslanec ČSSD – na Facebooku Tisk Email

Čtvrtek, 6. února 2014Velmi rozhořčeně jsem dnes telefonoval do Evropského parlamentu ve Štrasburku, abych se zeptal poslance Richarda Flabra, na informaci, že Evropská frakce socialistů chce navrhnout na Nobelovu cenu míru paní Cathy Ashton, Ivicu Daciće premiéra Srbska a někdejšího vůdce UČK Hashima Thaciho dnešního premiéra tzv. Republiky Kosovo.

Nemám nic proti úsilí hledání kompromisu mezi národy a zlepšován vztahů. Je však skutečností, že ještě "nezaschla krev" povražděných Srbů teroristy z UČK, ještě "nezaschla krev" ve "žlutém domě" kde byli povražděni Srbové a odebírány jim orgány na to aby někdejší vůdce UČK podezřelý z účasti na těchto zločinech byl navrhován na Nobelovu cenu. Skutečností je i fakt, že Richard Falbr mi řekl, že je členy frakce nikdo o tomto úmyslu ani neinformoval.
Přál bych si, aby jednou byli nominováni na tuto cenu reprezentant Albánců a reprezentant Srbů, kteří skutečně najdou a přispějí k řešení a navázání normálních vztahů mezi těmito národy. Ale takto horlivá iniciativa je tragikomická.
Přikládám mejl Richarda Falbra, který vyjadřuje jeh nesouhlas s takovýmto návrhem.
Dear Hannes,

I am writing to you regarding your letter to Mr. Thorbjørn Jagland, Chair of the Nobel Committee, in which you recommend the Nobel Committee to support the nomination of Catherine Ashton, High Representative of the European Union, Ivica Dačić, Prime Minister of Serbia, and Hashim Thaçi, Prime Minister of Kosovo, for the Nobel Peace Prize.

I strongly protest against this initiative as this recommendation was sent out without any discussion or debate inside our political group. Personally I do not agree to send out a recommendation for Mr. Thaçi regarding his more than bizarre past as the Head of the Kosovo Liberation Army (UÇK). That is why I consider this letter and the nomination as unacceptable.
Mr. Thaçi is alleged to have extensive criminal links - serious human rights abuses, including organ and illegal drug trafficking - stated in the report to the Council of Europe, issued on 12 December 2010. The council's parliamentary assembly called for international investigations into crimes committed in the aftermath of the Kosovo conflict, including numerous indications that organs were removed from the bodies of prisoners held by the UÇK on Albanian territory.
Attached you will find the whole report of the Council of Europe.

I sincerely hope we can open this issue at one of the group meetings this week in Strasbourg as I believe that the nomination or support of Mr. Thaçi is not in line with the values and principles of our political group.


Socialist regards,

Richard Falbr, MEP
Head of the Czech S-D Delegation in the EP

Group of the Progressive Alliance
of Socialists & Democrats in the European Parliament

 

- - - -

Zdroj: https://www.facebook.com/groups/117129407473/