Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 322 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
České levicové europoslance popudil návrh, aby Nobelovu cenu míru získal Thači Tisk Email
Středa, 5. února  2014


Šéf sociálnědemokratické frakce v Evropském parlamentu Rakušan Hannes Swoboda navrhuje, aby Nobelovu cenu za mír dostal kosovský premiér Hashim Thači. Tento kontroverzní návrh ale popudil řadu Swobodových kolegů, včetně českých levicových europoslanců.

Zástupce rakouské levice v Evropském parlamentu Hannes Swoboda napsal Nobelovu výboru, že by kosovský premiér měl tohle ocenění získat společně se srbským premiérem Ivicou Dačičem a šéfkou unijní diplomacie Catherine Ashtonovu. A to za snahu urovnat vztahy mezi Srbskem a Kosovem.

Podle komentátorů je to evidentně reakce na loňskou normalizační dohodu mezi Srbskem a Kosovem. Ta umožnila Srbsku zahájit přístupové rozhovory s Evropskou unií a také Kosovo se díky ní může Osmadvacítce přiblížit.

Ostatním zástupcům sociálnědemokratické frakce v Evropském parlamentu vadí, že Swoboda s nimi obsah toho dopisu určeného Nobelovu výboru vůbec nekonzultoval.

Podle českého europoslance Richarda Falbra návrh nevyjadřuje hodnoty ani principy evropských sociálních demokratů. A to podle Falbrových slov proto, že Hashim Thači je válečný zločinec, který patří před haagský tribunál.

Thači byl totiž v době války se Srbskem předákem Kosovské osvobozenecké armády a jeho jméno zaznívá v souvislosti s řadou kriminálních případů. Týkají se hlavně teroristických akcí a válečných zločinů páchaných pod jeho vedením.

V této souvislosti se mluví například o obchodu s lidskými orgány, které se měly odebírat srbským zajatcům. Obžalobám Thači čelil, ještě než se stal premiérem, několikrát, před soud v Haagu se ale nikdy nedostal.

- - - -

Zdroj:  http://www.rozhlas.cz/