Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 121 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Haagský tribunál: Šajnovićovi 18, Lazarevićovi 14, Pavkovićovi 22, Lukićovi 20 let Tisk Email

Pátek, 24. ledna 2014Podle konečného rozsudku odvolacího senátu Haagského tribunálu byl Nikola Šainović odsouzen na 18, Nebojsa Pavković 22, Vladimir Lazarević 14 a Sreten Lukić 20 let vězení. Obžaloba je vinila z válečných zločinů spáchaných na kosovských Albáncích v roce 1999.

Sretenu Lukićovi byl trest snížen z 22 let na 20 let vězení. Vladimirovi Lazarevićovi trest 15 let snížen na 14 let, Nebojšovi Pavkovićovi byl potvrzen trest 22 let vězení, Nikolovi Šainovićovi dle konečného rozsudku trest snížen z 22 na 18 let vězení.

V dané době Šainović byl místopředsedou vlády Svazové republiky Jugoslávie (SRJ), Pavković velitel Třetí armády VJ, Lukić náčelník štábu Ministerstva vnitra na Kosovu, Lazarević náčelník štábu Prištinského okruhu.

Šainović, Pavković a Lukić byli 26. února 2009 odsouzení rozsudkem prvního stupně na 22 let vězení kvůli zločinům proti lidskosti a porušení zákonů a zvyklostí vedení války.

Byli shledáni vinnými ze všech pěti bodů obžaloby – za nucený odsun, deportace, vraždy a vyhánění albánského obyvatelstva z Kosova.

Generál Lazarević a bývalý náčelník Generálního štábu Vojska Jugoslávie Dragoljub Ojdanić byli odsouzeni na 15 let vězení, neboť byli shledáni vinnými v některých bodech obvinění za napomáhání a podporu deportace a nucený odsun albánského obyvatelstva z Kosova.

V obžalobě byl zahrnut i bývalý prezident Srbska Milan Milutinović, který byl osvobozen ve všech bodech obžaloby. Obhajoba odsouzených a obžaloba podali odvolání k rozsudku. Generál Ojdanić stáhl své odvolání, a v jeho případě se odvolání vzdala i obžaloba.

V srpnu minulého roku byl Generál Ojdanić, rozhodnutím předsedy tribunálu Theodora Merona, propuštěn na svobodu, neboť ve vazbě strávil dvě třetiny stanoveného trestu.

Obžaloba v odvolání na rozsudek prvního stupně požadovala, aby tresty byly zpřísněny, zatímco obhájci požadovali osvobození od obvinění nebo zmírnění trestů.

Obhajoba obžalovaných v odvolání tvrdila, že působení obviněných během střetů na Kosovu v roce 1999 nebylo „konkrétně zaměřené“ k páchání zločinů.

- - - -

Zdroj: http://www.nspm.rs/hronika/haski-tribunal-sainovicu-18-lazarevicu-14-pavkovicu-22-godine.html


Překlad: ab