Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 117 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Matka zavražděného mladíka z Pandy: Bylo mi těžko toho dne, když zahynul můj Ivan Tisk Email

Pondělí, 20. ledna 2014Milena Radevićová, matka Ivana Radeviće (25), jednoho z šesti zavražděných chlapců v kavárničce „Panda“ v Peči (Kosovo a Metochie) říká, že nevěří ani jedné verzi „jedna paní povídala“, dokud se neobjeví důkazy a dokud soud nevynese právoplatný rozsudek za tento zločin.

„Nejdříve se tvrdilo, že zločiny proti srbským mladíkům v 'Pandě' spáchali albánští

teroristé. Nedávno časopis 'Kurir' uveřejnil story, podle které to udělala britská tajná služba MI6 a jednotka SAS, a pak se objevil další příběh, že to udělal Legija a jeho lidé na rozkaz tehdejšího šéfa jugoslávské bezpečnosti Rade Markoviće.

Nevěřím ani první, ani druhé, ani třetí verzi. Dokud se neodhalí pravda, dokud se nepředloží důkazy a nedojde k soudu, teprve tehdy uvěřím. Ne jeden, ale 101 příběhů se dosud objevilo“, řekla Milena Radevićová.

Prohlásila, že zveřejnění poslední verze prožívá jako sypání soli na rány.

Říká, že její syn byl odveden do armády jako záložník v roce 1998, a že jej 28. července (1998) ranili v Streoci.
 
Po zranění odložil uniformu a pak 14. prosince 1998 došlo k tomu zločinu a 24. března 1999 začalo bombardování letounů NATO, připomíná paní Milena.

Konstatuje, že neví, čí se stal její syn.

„Jestli je obětí války, nebo státu, nebo terorismu? Nikde se to nedovíte. Byli zabiti jako psi. Hříchem by bylo zůstat zticha. Musí se dojít k pravdě. Přeji si vědět, čí se stal obětí. To je můj boj. Dokud jsem naživu, truchlím pro něj“, řekla matka plná žalu.

 - - - - -


 Zdroj: http://pressonline.rs/     překlad mh


Poznámka redakce:

Na příběhu Ivana Radeviće je vidět, jak propagandistická válka okolo Kosova a Metochie pokračuje.

Dnešní srbská vláda, vedoucí rozhovory s kosovsko-albánskou vládou, prostřednictví kterých vydává zbytky srbského obyvatelstva na Kosovu a Metochii kosovsko-albánským separatistům, a která dělá vše pro to, aby se zalíbila vedoucím politikům Evropské unie a NATO, vede propagandistickou válku proti bývalému jugoslávskému vedení.

Verze o vraždě, kterou prý spáchal gangster Milorad Ulemek zvaný Legija (45) na příkaz jugoslávské bezpečnosti, by se hodila k „očištění“ gangsterů a válečných zločinců z UČK. Ulemek-Legija byl odsouzen k 40 rokům a odpykává si trest v požarevském vězení. Je možné, že náhle začne "vypovídat pravdu“, aby mu byl za odměnu snížen trest. Na konci prosince minulého roku byl Legija převezen do nemocnice s příznaky akutní otravy, takže může být nucen k výpovědi podle předem napsaného scénáře jak "pozitivní" tak i "negativní motivací". Vzorné vedení vězeňské nástěnky totiž v požarevském Alcatrazu ke snížení trestu nestačí.

Verze časopisu Kurir o pachatelích z britské rozvědky MI6 a oddílů SAS nemusí být příliš vzdálená pravdě, protože tajné služby NATO aktivně „pracovaly“ na rozbití Jugoslávie a na rozeštvání jejích národů, a to minimálně od roku 1990.

Redakci kosovoonline.cz se však zdá původní verze o vrazích z UČK jako nejpravděpodobnější. Jak způsobem provedení, tak i naplněním cíle: vázáním silných pořádkových jednotek jugoslávského státu i v čistě srbských zónách a vyvolání strachu v kosovských ne-Albáncích, který by nakonec vedl k jejich „dobrovolnému“ opuštění jihosrbské provincie. Dalším cílem bylo vyprovokování neadekvátní reakce vládních sil proti civilnímu albánskému obyvatelstvu Kosova a Metochie. Případné represivní akce bezpečnostních orgánů by se pak daly propagandisticky zužitkovat.

Milí čtenáři, jsme přesvědčeni, že jednou se samozřejmě dozvíme plnou pravdu o této brutální mnohonásobné vraždě. Dokud ale bude v Srbsku dnešní vláda a dokud NATO a EU budou vydírat a ze všech sil tlačit na Srbsko, aby "za odměnu" uznalo nelegální samozvané albánské Kosovo, tak se to asi těžko stane.