Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 80 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Nejsme spokojeni s návratem Tisk Email

Neděle, 29. prosince 2013V roce 2013 se na Kosovo a Metochii vrátilo 172 rodin uprchlíků. Úrovní návratu původních obyvatel Kosova a Metochie není ministr pro navrátilce Dalibor Jevtić spokojen.

Ministr pro navrátilce v kosovsko-albánské vládě Dalibor Jevtić oznámil, že se tento rok na Kosovo a Metochii vrátilo 172 rodin, což činí 426 osob.

Nejsme spokojeni s úrovní návratu, ale je, a to nás těší, dvakrát větší než v roce 2012. Bylo dosaženo mimořádných výsledků i cílů, ale počet navrátilců není na takové úrovni, kterou bychom si přáli.

Dosáhli jsme toho, že jsme dali do pohybu návrat utečenců z Makedonie a Černé Hory. Ale stále nejde o masový návrat. Vytvořili jsme úplně novou, a řekl bych reálnou strategii a očekáváme od roku 2014, že se stane v tomto směru daleko lepším“, řekl Jevtić ve vysílání pořadu „U ranní kávy“ regionální televizní stanice Centar.

Podle něj hlavními důvodu, pro které se nemůže uskutečnit masový návrat, jsou na prvním místě důvody ekonomické povahy, potom bezpečnostní situace a pak zničené či uzurpované majetky.

"Věřím, že v rámci politického dialogu mezi Bělehradem a Prištinou nadejde v příštím roce i okamžik pro příležitost k masivnímu návratu, až se jedním z témat v Bruselu stane i otázka uprchlíků," řekl Jevtić.
„V okresech Klina a Istok byly zaznamenány incidenty, útoky, ale vedle toho byly i pozitivní věci. Návrat do města Prizren je jedním z pozitivních příkladů,“ řekl Jevtić.

Jevtić dodal, že za tento rok bylo zaznamenáno 15 incidentů, konkrétně napadení navrátilců a jejich majetků, a jen v posledních dvou měsících jich bylo zaznamenáno sedm.

"Je znepokojující, že pouze jeden případ byl vyřešen. Od policejních orgánů jsme požadovali, aby vytvořily lepší operační plán s cílem ochránit navrátilce. Na druhé straně jsme chtěli od soudních orgánů, aby pohnuly s řešením těchto konkrétních případů. Soudnictví je pomalé v řešení případů uchváceného majetku a to vše má vliv na návrat," dodal.

Řekl, že z rozpočtu kosovsko-albánské vlády Kosova, jejímž je členem, bylo pro nadcházející rok 2014 pro ministerstvo pro společenství a návrat uvolněno 7,2 milionů eura a z toho 5,9 milionů pro projekt návratu.

Jevtić všem lidem na Kosovu poblahopřál k novoročním a pravoslavným vánočním svátkům s přáním, aby se rok 2014 stal rokem návratu.

"Vyzývám všechny vystěhované lidi, aby nám v tomto úkolu pomohli, aby se tomu opravdu věnovali a aby měli touhu se vrátit. Když se vrátí, bude návrat udržitelný. Přilákají i příklady obcí Babuš a Babljak," řekl Jevtić.

- - - - -

Zdroj: http://www.radiokim.net/ překlad vh