Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 107 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Vojislav Koštunica: EU využívá přístupové rozhovory se Srbskem jako prostředek pro rozbíjení a zbídačení země Tisk Email

Čtvrtek, 19. prosince 2013Bělehrad – Předseda DSS Vojislav Koštunica uvedl, že „Rozhodnutí EU o tom, že v lednu zahájí přístupové rozhovory se Srbskem, představuje výrazně špatnou zprávu pro srbské občany, neboť Evropská unie rozhovory využívá jako hlavní prostředek pro územní rozbíjení Srbska a ekonomické ožebračení země,“ uvádí se v prohlášení Koštunice pro agenturu Beta.

Bývalý premiér dodal, že „léta nazpátek tvrdila EU, že Kosovo a evropská integrace jsou dva oddělenými procesy“, ale pak vyšlo najevo, že „plná normalizace vztahů Srbska s lžistátem Kosovo je nejdůležitější podmínku pro rozhovory Srbska s EU“.

„Začátek rozhovoru Srbska s EU se shoduje se závazkem Srbska, aby v souladu s dohodou o stabilizaci a přidružení výrazně snížilo celní poplatky na dovoz zemědělských výrobků, což bude mít devastující následky a může úplně zničit pokleslé srbské hospodářství,“ uvedl předseda DSS.

Dle jeho slov, vláda oslavuje začátek jednání, přičemž nenechává prostor pro otevřenou debatu o zhoubných následcích politiky EU, jejímž nyní už neskrývaným cílem je rozbíjení Srbska.

„Upozorňujeme, že Srbsko je vážně ohrožené, a že není čas na oslavu, nýbrž na zodpovědnou národní debatu o budoucnosti země. Vzhledem k tomu, že jde o budoucnost a osud Srbska, mohou jen jeho občané, nikoliv moc, ve svobodném referendu rozhodovat o tak dalekosáhlém kroku, resp. máme-li pokračovat v evropské integraci, nebo je pro Srbsko lepší vyhlásit politickou neutralitu,“ uvedl Koštunica.*

Ministři zahraničí EU včera rozhodli, že přístupové rozhovory se Srbskem začnou v lednu. Řecko jako předsedající země EU od 1. ledna, uspořádá první mezivládní konferenci se Srbskem plánovanou na 21. ledna.

V přijatém Rámci přístupových rozhovorů se uvádí, že před vstupem do EU musí Srbsko podepsat právně zavazující dohodu urovnání vztahů s Prištinou.

- - - - -

Zdroj: http://www.nspm.rs/

* O politickou neutralitu se V. Koštunica zasazuje od roku 2008 po samovyhlášení nezávislosti Kosova a jeho uznání většinou států EU.