Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 452 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Útok střelnou zbraní na navrátilce v okrese Istok Tisk Email

Čtvrtek, 12. prosince 2013Neznámí zloději vypálili několik výstřelů na srbské navrátilce obci Koš u Istoku v kraji Metochia. Stalo se tak po neúspěšném pokusu o krádež dvou traktorů. Uvedl to ministr pro návrat v kosovské vládě Dalibor Jevtić.

Incident se odehrál včera v noci a nikdo nebyl zraněn. Traktory, které se snažili ukrást, vlastní rodiny Savićových a Obradovićových.

Členové rodiny Obradovićových řekli, že neidentifikovaní lupiči se v noci pokusili

ukrást z jejich dvora traktor.

"Lupiči vytlačili první traktor ze dvora, ale nemohli ho nastartovat, protože z něj před tím majitel odstranil palivovou hadici. Když majitel uslyšel, že je někdo na dvoře, vyšel z domu. Lupiči se dali na útěk a začali střílet", řekl Jevtić.

Nebylo zjištěno, jestli útočníci zahájili palbu na dům navrátilců, protože policie nenašla žádné stopy po střelách.

Ve stejné době jiná skupina lupičů se ve stejné obci pokusila ukrást další traktor patřící rodině srbských navrátilců Savićových.

Lupičům se však nepodařilo otevřít přístřešek, ve kterém byl traktoru garážován.

"I v tomto případě vyšel majitel před dům a lupiči při útěku začali střílet", řekl Jevtić.

Při včerejším incidentu v obci Koš nebyl nikdo zraněn, ale Obradovićovi a Savićovi mají strach, stejně jako dalších 17 rodin srbských navrátilců, kteří mají strach jít večer spát.

V obci byli příslušníci Kosovské policejní služby a vojáci KFOR a vyšetřování provádí skupina forenzního vyšetřování kosovské policie KPS. Vyšetřování doteď pokračuje.

Podle Jevtiće je to v posledních dvou měsících už sedmý případ útoku na srbské navrátilce a na jejich majetek. Ministr to jednoznačně odsoudil a vyjádřil se, že vyšetřování případů nejsou dostatečná, protože se incidenty opakují a zloději jsou stále agresivnější.

"S ohledem na to žádám kosovské orgány, aby urychleně vyřešily všechny případy útoků na srbské navrátilce a jejich majetek. Prohlásil také, že úřady pracují na implementaci kvalitnějších operačních plánů pro ochranu navrátilců a jejich majetku na Kosovu a Metochii," řekl Jevtić.

Zdroj: http://www.kosovo-metohija.com/