Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 701 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Washington Post: články, které vysvětlují, proč je Srbsko ničeno Tisk Email

Neděle, 27. července 2013



Po přečtení tohoto bolestivého textu vám bude jasnější, proč se Srbsko samo ničí na příkaz, prostřednictvím různých ujednání, dohod, termínů, prohlášení, deklaarací atd. atd.

Washington Post jsou noviny, které věrně (věrohodně) sdělují názory imperiálního estabilšmentu. Proto je hodný pozornosti redakční úvodník

z 21. června letošního roku, ve kterém je „pan Thaçi“ a jeho „stát“ uváděn jako zářný příklad amerického dobrodiní šířeného po světě. Doufáme, že po přečtení tohoto bolestného textu vám bude jasnější, proč se Srbsko na příkaz samo ničí prostřednictvím různých dohod, ujednání, termínů, deklarací, atd. atd.

Záměrem je, aby zbytek světa byl zaveden do stejného zoufalství a beznaděje, které se v Srbsku šíří prostřednictvím na dálku řízených médií a quislingovského kultu. Na zlomení Srbska se ve Washingtonu dívají jako na klíč ke světové nadvládě USA. Proto nemají v úmyslu zastavit týrání Srbska a utlačování Srbů, bez ohledu na to, kdo a jak nejlépe splní požadavky zvrácené Říše.

Rozbití Srbska nejen přímo umožnilo vytvoření etnicky čistého albánského „státu“ na okupovaných územích, ale i krvavou válku v Iráku, Libyi a nyní dokonce v Sýrii. Souhlas se zotročením se stává opravdovým zločinem, jak proti sobě, tak i proti celému světu. 


Washington Post: redakční úvodník 

Je to už 14 let co USA, i přes ruské obstrukce v Radě bezpečnosti, zahájily vzdušnou kampaň, aby zastavily krvavou agresi jednoho tyrana v jeho vlastní zemi. S americkou podporou se povstalcům na Kosovu, srbské to provincii, podařilo porazit armádu Slobodana Miloševiće a převzít kontrolu nad provincií. Kritici v té době varovali, že americká intervence vytvoří chaos a podpoří radikály. Místo tohoto připravilo cestu k demokratizaci Srbska, nezávislosti Kosova, demokracii, a konečně i smíření.

Hashim Thaçi, bývalý vůdce Kosovské osvobozenecké armády UČK a nyní premiér tohoto státu (sic) v průběhu minulého týdne, kdy pobýval ve Washingtonu, vydal prohlášení o dohodě se srbským premiérem Ivicou Dačićem o normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi. Dohoda je důležitá z politického a z osobního hlediska. G. Thaçi byl kdysi zapřisáhlým nepřítelem pana Dačiće, blízkého spolupracovníka pana Miloševiće, a srbská vláda nikdy neuznala nezávislost Kosova. Dohoda nicméně stanoví, že srbská vláda uzná suverenitu kosovské vlády nad celým územím výměnou za rozsáhlou autonomii oblastí, kde etničtí Srbové tvoří většinu.

Dohoda uzavřená 19. dubna podle všeho vydrží: minulý měsíc bylo dosaženo dohody o implementaci této dohody."Jedná se o nevratný proces," říká pan Thaçi. "Mám plnou důvěru, že bude realizována." 

Nadcházející dohoda je příkladem toho, jak západní intervence může zastavit krvavé a zdánlivě neřešitelnou etnickou válku - a jak moc úsilí, takový podnik potřebuje. NATO udržuje mírové mise v Kosovu od konce bojů v roce 1999, včetně 760 Američanů v současné době. Dohodě mezi panem Thaçim a panem Dačićem napúomohla svým nepolevujícím úsilím šéfka zahraniční politiky Evropské unie Catherine Ashtonová, který dohlížela na deset kol náročných jednání.

Naštěstí paní Ashtonová mohla něco cenného nabídnout: možnost případného přistoupení obou zemí k EU. Díky rozhodnutí, jak se vyrovnat se ztrátou své bývalé provincie, Srbsko pravděpodobně tento měsíc dostane z Bruselu datum zahájení přístupových rozhovorů, zatímco Kosovo budou vyzváno k zahájení prací na dohodě o přidružení. Kosovo chce také vstoupit do NATO, což bylo jedním z důvodů návštěvy pana Thaçiho ve Washingtonu: doufáme, že Obamova administrativa bude tlačit Alinci k počátečním krokům přijetí jeho země. 

USA by měly podporovat tyto ambice a tlačit státy, které dosud neuznaly Kosovo, včetně některých sousedních zemí jihovýchodní Evropy. Ale to by bylo dobré, aby Obamova administrativa vzala ponaučení z této historické lekce. Omezená americká vojenské intervence, dlouhodobá podpora a odhodlaná diplomacie může zachránit životy a stabilizovat konflikt v regionu - a to i bez souhlasu Ruska a Rady bezpečnosti OSN.

Zdroj: http://facebookreporter.org/%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%82%D0%BE%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82-%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%98%D0%B0%D1%88%D1%9A%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B7/ překlad VH